Зголемени мерките за безбедност во Мијанмар | Вести | DW | 26.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Зголемени мерките за безбедност во Мијанмар

*

Во центарот на метрополата на Мијанмар, Јангун засилено е присуството на безбедносните сили. Се стравува од нови демонстрации, еден месец откако будистичките монаси изразувајќи протест кон владата излегоа на улица. Државната телевизија засега без коментар известува за вчерашната средба на водачот на опозицијата Аунг Сан Си Чи и член на воената хунта.