Збогум Рио, догледање до Токио | Панорама | DW | 22.08.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Збогум Рио, догледање до Токио

Во Рио синоќа беа затворени 31-те Летни Олимписките игри. Олимпиското знаме им беше предадено на следните домаќини- Токио.

Најуспешна нација на Игрите беа САД со вкупно освоени 121 медал од кои 46 златни. Втора е Кина со 70, а трета Велика Британија со 67. Германија заврши на петтата позиција.
Македонските натпреварувачи не успеаја да постигнат позначаен спортски резултат, и овојпат се задоволија со исполнување на олимпиското мото.

Гледај видео 02:06

Догледање до Токио


Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама