За 40 години „Џез“ недостасуваат само две имиња | Теми | DW | 20.10.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

За 40 години „Џез“ недостасуваат само две имиња

По 2000 изведувачи кои минале низ концертните простори во Скопје, без славеничка помпа, а со богата програма, денеска започнува 40-от „Скопски џез фестивал“.

Гледај видео 03:33

Прочитај го и ова