За Груевски успешни 365 дена, опозицијата констатира - ова е изгубено време | Македонија | DW | 26.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

За Груевски успешни 365 дена, опозицијата констатира - ова е изгубено време

Изминаа 365 дена откако кабинетот на македонскиот премиер Груевски почна со работа. Со што се фали власта, а што и замера опозицијата. Александар Чомовски ги има спротивставените ставови

default

Груевски една година на чело на владата

*

Аудио и видео прилози на оваа тема