Застрелани борци на Хамас | Вести | DW | 28.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Застрелани борци на Хамас

Израелските војници на границата кон појасот Газа убија најмалку тројца милитантни Палестинци. Според информациите на израелската армија, четворица екстремисти се обиделе да депонираат експлозив во близина на граничната ограда. Се вели дека станува збор за членови на оруженото крило на радикалното движење Хамас на палестинскиот премиер Исмаил Ханија.