Запознајте го најгрдото куче на светот | Панорама | DW | 22.07.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Запознајте го најгрдото куче на светот

Неаполитанскиот мастиф Марта ја доби наградата за Најгрдо куче во светот за 2017 година. Годишната награда која се доделува во Петалума, Калифорнија има за цел да ја зголеми свеста за посвојувањето кучиња.

Годинешната награда за Најгрдо куче на светот отиде кај тригодишната, 57-килограми тешка кучка- Марта. Таа речиси ослепела поради негрижа пред да биде спасена во областа Сонома, Калифорнија. Ѝ беа потребни неколку операции пред да може повторно добро да гледа. 

DW.COM

Реклама