Запознајте ги Лицата на Германија! | Лицата на Германија | DW | 02.02.2012
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Лицата на Германија

Запознајте ги Лицата на Германија!

Репортерите на Дојче веле документираат како живеат луѓето во Германија. Многуте лични портрети даваат слика за германското општество како целина.

default

DW.COM