Запознајте ги дисциплините на Зимските олимписки игри | Сите содржини | DW | 09.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Запознајте ги дисциплините на Зимските олимписки игри

На 23-те Зимски олимписки игри спортистите ќе се натпреваруваат во 15 дисциплини на 102 настани. Учествуваат 2.952 спортисти од 92 земји, а ќе дебитираат Еквадор, Еритреја, Косово, Малезија, Нигерија и Сингапур.