Замина фудбалскиот крал Кројф | Сите содржини | DW | 25.03.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Замина фудбалскиот крал Кројф

Со смртта на холандската фудбалска легенда Јохан Кројф, кој почина од рак на 68 години, светот е посиромашен за еден голем спортски великан. Него го красеше извонредна леснотија во борбената фудбалска спортска игра.

Гледај видео 01:09
Now live
01:09 минути

Прочитај го и ова