Заложничката криза во Авганистан продолжува | Вести | DW | 08.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Заложничката криза во Авганистан продолжува

*

Во заложничката драма во Авганистан не е на повидок решение, и покрај најавите на Талибанците дека наскоро ќе биде донесена одлука за судбината на 21 јужнокорејски заложник. Радикалните исламисти, по категоричното НЕ на САД и Авганистан за размена на заложниците, најавија дека ќе размислат за натамошни чекори. Не се познати ниту нови детали околу судината на грабнатиот германски инжинер во Авганистан.