Заложничката драма се претвори во крвопролевање | Сите содржини | DW | 02.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Заложничката драма се претвори во крвопролевање

Безбедносните сили на Бангладеш мораа да употребат сила за да ѝ стават крај на заложничката драма во главниот град Дака. Убиени се најмалку 20 луѓе, сите странци. Застрелани се и шестмина од напаѓачите. Одговорност за нападот презеде ИД.

Гледај видео 01:19
Now live
01:19 минути

Прочитај го и ова