Закажано продолжение на конститутивната седница во српскиот парламент | Вести | DW | 07.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Закажано продолжение на конститутивната седница во српскиот парламент

Претседавачот на српското собрание Борка Вучич за денеска закажа продолжение на конститутивната седница, која почна на 14 февруари. Седицата која беше прекината откако беа верификувани мандатите на новите 250 пратеници, денеска продолжува со избор на претседател. Изборот на новата српска влада, за што преговорите споро се одвиваат е последната точка на дневниот ред.