Заим Халили екстрадиран во Макеоднија | Вести | DW | 11.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Заим Халили екстрадиран во Макеоднија

*

Заим Халили, против кого има повеќе кривични пријави, беше екстрадиран од Косово во Македонија. Екстрадицијата е извршена во соработка со косовската полиција. Против Заим Халили има подигнато повеќе кривични пријави за кражби и разбојништва, а се товари и за напад врз полициска патрола, при што беше убиен еден полицаец, а двајца беа ранети.