Заим Халили екстрадиран во Македoнија | Вести | DW | 11.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Заим Халили екстрадиран во Македoнија

*

Заим Халили, против кого има повеќе кривични пријави, од Косово е екстрадиран во Македонија. Претходно беа преземени мерки од страна на македонското МВР, а екстрадицијата е извршена во соработка со косовската полиција. Против Заим Халили има подигнато повеќе кривични пријави за кражби и разбојништва, а се бара и за последниот напад врз полициска патрола, кога беше убиен полицаец, а двајца беа ранети.