Заеднички кон НАТО и ЕУ | Македонија | DW | 20.12.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Заеднички кон НАТО и ЕУ

Македонските политичари со зацврстен став- нема отстапки за уставното име на земјата

default

Црвенковски критикуваше,но повика и на единственост

Македонските политичари го зацврстија ставот околу спорот со името со Грција,нема алтернатива на уставното име.На сметка на вчерашното обраќање на македонскиот претседател Бранко Црвенковски упатени се критики од опозицијата.

Реклама