Заев: Ни се отвора патот кон ЕУ и НАТО | Сите содржини | DW | 20.06.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Заев: Ни се отвора патот кон ЕУ и НАТО

Во собранието, кое денеска го ратификуваше договорот за решавање на спорот за името со Грција, премиерот Зоран Заев рече дека со него се гарантира стабилноста и безбедноста на земјата и ѝ се отвора патот кон ЕУ и НАТО. ВМРО ДПМНЕ не присуствуваше на седницата. На прес конференција пратеникот Драган Данев ја обвини владата дека сака да го протне договорот на мала врата, спротивно на процедурите.

Гледај видео 01:41

Прочитај го и ова