Заев за ДВ: Тврдам дека Борисов не е пречка за Северна Македонија | Сите содржини | DW | 18.11.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Заев за ДВ: Тврдам дека Борисов не е пречка за Северна Македонија

Во интервју за Дојче веле по бугарското вето во ЕУ, премиерот Зоран Заев тврди дека е сигурен дека премиерот Бојко Борисов не е пречка за земјата. Македонскиот и бугарскиот се братски народи, вели Заев, и му порачува на бугарскиот вицепремиер Каракачанов дека ја сака Македонија „на погрешен начин“.

Гледај видео 03:00

Прочитај го и ова