Заев за ДВ: Тврдам дека Борисов не е пречка за Северна Македонија | Сите содржини | DW | 18.11.2020

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Заев за ДВ: Тврдам дека Борисов не е пречка за Северна Македонија

Во интервју за Дојче веле по бугарското вето во ЕУ, премиерот Зоран Заев тврди дека е сигурен дека премиерот Бојко Борисов не е пречка за земјата. Македонскиот и бугарскиот се братски народи, вели Заев, и му порачува на бугарскиот вицепремиер Каракачанов дека ја сака Македонија „на погрешен начин“.

Гледај видео 03:00

Прочитај го и ова