Заев за ДВ: Кадровските решенија до петок, новата влада наредната недела | Старт | DW | 25.05.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Заев за ДВ: Кадровските решенија до петок, новата влада наредната недела

По синоќешните средби во Брисел, во интервју за ДВ, мандатарот за состав на идната влада на Македонија, Зоран Заев со задоволство говори за приемот и слушнатото во Брисел и меѓу другото ги наведува посакуваните рокови во финишот на процесот за формирање на владиниот кабинет.

Гледај видео 06:29