Заев: Ги вративме слободата и демократијата | Теми | DW | 29.12.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Заев: Ги вративме слободата и демократијата

Во интервју за Дојче веле премиерот Зоран Заев истакнува што е постигнато: решени историски прашања, забрзани интеграции, станување членка на НАТО, наскоро се очекува датум за почеток на преговорите со ЕУ, придвижена е економијата, и додава - тегоба останува правосудниот систем, тука можеше повеќе да се направи.

Гледај видео 27:58

Прочитај го и ова