Заев во Собранието: Да ја однесеме земјата во подобра иднина | Теми | DW | 10.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Заев во Собранието: Да ја однесеме земјата во подобра иднина

Македонскиот премиер Зоран Заев на почетокот на завршната седница во Парламентот за уставните амандмани рече дека процесот бил инклузивен и треба да заврши со двотретинско гласање. „Граѓаните и светот очекуваат државничка одлука“, потенцираше тој.

Гледај видео 00:59

Прочитај го и ова