Загриженост поради вонредната состојба во Пакистан | Вести | DW | 04.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Загриженост поради вонредната состојба во Пакистан

*

На веста за вонредна состојба во Пакистан, неговите најважни западни сојузници,САД,Велика Британија,ЕУ,како и соседна Индија, реагираа со голема загриженост.

Но,САД најавија дека и натаму воено ќе го помагаат Пакистан во борбата против тероризмот.Пакистан е важен сојузник на САД во борбата против Ал Каеда и Талибанците во соседниот Авганистан.