Загина НАТО војник во Авганистан | Вести | DW | 30.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Загина НАТО војник во Авганистан

Еден војник на НАТО загинал, а тројца се ранети при операција во источниот дел на Авганистан, соопштија армиски извори. Во соопштението не се наведува националноста на настраданите војници. Повеќето војници на НАТО во тој дел се од американскиот контингент.