Загина војник на НАТО во Авганистан | Вести | DW | 08.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Загина војник на НАТО во Авганистан

Во бомбашки напад во јужен Авганистан загина еден војник на НАТО. Во нападот е повреден уште еден војник на меѓународните сили. Други податоци за жртвата не се соопштени.