Загинати и повредени во земјотресот во Албанија | Сите содржини | DW | 26.11.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Загинати и повредени во земјотресот во Албанија

Повеќемина загинати и десетици повредени е билансот од најтешкиот земјотрес во последните децении во Албанија, што ја погоди земјата во раните утрински часови.

Гледај видео 00:50

Прочитај го и ова