Загинати во пожар во старски дом во Русија | Вести | DW | 21.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Загинати во пожар во старски дом во Русија

*

Во пожар во еден старски дом во местото Јекатеровска во сибирскиот регион Омск во Русија загинале најмалку десет луѓе.Како што соопштуваат руските новински агенции,уште многу лица се водат за исчезнати.Причината за пожарот не е позната.