Заврши владината криза во Македонија? | Северна Македонија | DW | 28.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Заврши владината криза во Македонија?

По деведесетминутниот разговор меѓу лидрот на ВМРО ДПМНЕ и премиер Никола Груевски и вториот човек на ДПА, Мендух Тачи надминати недоразбирањата.

Груевски и Џафери

Груевски и Џафери

Реклама