Заврши акцијата Планинска бура | Вести | DW | 08.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Заврши акцијата Планинска бура

*

Во регионот на Шар Планина ноќта помина мирно.Нема информации за нови уапсени лица, по вчерашната акција на полицијата. Акцијата Планинска бура беше спроведена со цел разбивање криминални вооружени групи при што има повеќемина загинати и повредени лица. Меѓу полицијата и населението нема загинати или повредени соопшти министерката за внатрешни работи на Македонија Гордана Јанкуловска.