Забрана за смартфони во училиштата? | Теми | DW | 01.02.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Забрана за смартфони во училиштата?

Без мобилни телефони во училница. Да или не? Франција го скрши мразот. Но, дали ќе ја следат и другите земји?

Гледај видео 01:52

Прочитај го и ова