Забрана за пушење - неопходна заштита или хистерија? | Сите содржини | DW | 31.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Забрана за пушење - неопходна заштита или хистерија?

Цигара во секое време и насекаде. Така изгледаше светот порано. Во многу земји во меѓувреме на сила се закони за заштита од пушење. Одамна неопходна (здравствена) заштита или само хистерична дискусија?

Гледај видео 02:00

Прочитај го и ова