Забава на нулта гравитација | Старт | DW | 14.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Забава на нулта гравитација

Танцување по ритмот на прочуени Диџеји во бестежинска состојба. Ваква необична забава организираше франкфуртското радио Биг Сити Битс, со помош на Европската вселенска агенција.

Гледај видео 00:47
Now live
00:47 минути