Забава во чест на Принц во Бруклин | Сите содржини | DW | 22.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Забава во чест на Принц во Бруклин

Режисерот Спајк Ли организираше улична забава Њујорк, САД во чест на починатиот Принц. Околу илјада луѓе играа и се забавуваа на музиката на славниот музичар кој почина во четвртокот во 57-та година од животот. Спајк Ли ја предводеше забавата од своето седиште во Бруклин.

Гледај видео 01:41
Now live
01:41 минути