Жртви при експлозија во Ирак | Вести | DW | 18.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Жртви при експлозија во Ирак

*

При експлозија на автомобил бомба во близина на ирачкото министерство за дравство, во Багдад животот го загубија најмалку седум лица, а повеќе од 20 се повредени. За бомбашки напади се јавува и од другите делови на Багдад. Сунитските ектремисти најавија, дека за време на месецот на постот Рамазан ќе ги засилат нападите.