Жртви од монсунските дождови | Вести | DW | 24.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Жртви од монсунските дождови

*

Од обилните монсунски дождови и невремето, досега во пакистанскиот пристанишен град карачи, според најновите инфомации, загинале најмалку 230 лица. Ова го сооптшија валстите во провинцијата Синд. Поради невремето е прогалсена вонредна состојба. На југот на Индија пак, од долготрајните монсунски дождови досега загинаа најмалку 100 лица.