Жртви и материјални штети | Сите содржини | DW | 30.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Жртви и материјални штети

Во невремето што го зафати југозападниот дел на Германија загинаа три лица. Силниот дожд предизвика лизгање на земјиштето, блокирани улици и материјални штети.

Гледај видео 01:45
Now live
01:45 минути