Жртви во невремето во Словенија | Вести | DW | 19.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Жртви во невремето во Словенија

*

Три лица ги загубија животите во поплавите и лизгањето на земјиштето на северот од Словенија, предизвикани од невремето со силни дождови. Уште четири лица се водат како исчезнати, а тие се од градот Железник кој е најпогоден од невремето. Поплавените подрачја ги посети и премиерот Јанез Јанша.