Жителите на Хамбург и кажаа „не“ на Олимпијадата | Сите содржини | DW | 30.11.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Жителите на Хамбург и кажаа „не“ на Олимпијадата

Две години по Минхен и жителите на Хамбург и кажаа не на Олимпијадата. Додека едните слават, а другите тажат, експертите велат дека тоа е тежок пораз за германскиот спорт

Гледај видео 01:31
Now live
01:31 минути

Прочитај го и ова