Живот во кал на Табановце | Старт | DW | 14.03.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Живот во кал на Табановце

Стотици бегалци и мигранти со денови живеат во кал, на ничија земја меѓу Македонија и Србија, во близина на Табановце.

Гледај видео 00:44
Now live
00:44 минути