Железничка несреќа – Рио | Вести | DW | 31.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Железничка несреќа – Рио

*

Локален воз во кој имало стотици луѓе кои одат до работното место, удри во еден празен товарен воз во бразилската метропола Рио Де Жанеиро. Притоа загинаа осум лица, а повредени беа околу 80 луѓе.