Железничка несреќа кај Лиеж | Сите содржини | DW | 06.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Железничка несреќа кај Лиеж

Во судир на брз патнички и товарен воз во близина на белгискиот град Лиеж загинаа три лица. Очевидци сведочат за хаотични сцени. Истрагата ја решава загатката како дошло до несреќата.

Гледај видео 01:38
Now live
01:38 минути

Прочитај го и ова