Железничка несреќа во Австралија | Вести | DW | 05.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Железничка несреќа во Австралија

*

Осум лица загинаа а 50 се повредени во железничка несреќа во Австралија. Инцидентот се случил на еден железнички премин во сојузната држава Викторија каде патнички воз удрил во камион кој ја преминувал пругата. 12 од повредените се во тешка состојба, меѓу нив и возачот на камионот.