ЕУ – Украина | Вести | DW | 19.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

ЕУ – Украина

*

Европската унија и Украина договорија олеснувања за добивањето визи за граѓаните на оваа земја. Договорот беше потпишан вчера во Луксембург. Украинскиот премиер Виктор Јанукович ја потврди долгорочната цел на неговата земја да стане членка на Европската унија.