ЕУ –самит:Качински најавува компромис | Вести | DW | 20.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

ЕУ –самит:Качински најавува компромис

*

Кратко пред почетокот на ЕУ- самитот во Брисел полскиот премиер Качински покажува подготвеност за компромис.За германскиот весник Билд тој изјави дека полскиот предлог за прерспределбата на гласовите на одделни европски држави не мора како последица да доведе до фијаско на самитот.Важно е да биде дозволена дебата за системот на гласови,смета Качински.