ЕУ – Русија | Вести | DW | 19.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

ЕУ – Русија

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Барозо ја предупреди Русија да не ја дели ЕУ на две класи. Интересите на Полска или на некоја од Балтичките држави се еднакво важни како и оние на Франција, Германија или Португалија – порача Барозо во едно новинско интервју по вчерашниот самит ЕУ Русија во градот Самара. Самитот заврши без пробив по отворените прашања.