ЕУ-Мијанмар | Вести | DW | 19.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

ЕУ-Мијанмар

*

ЕУ го повика воениот режим во Мијанмар да запре со апсењето на дисидентите и да ги ослободи сите политички затвореници. Министрите за надворешни работи на Унијата побараа да и бидат вратени сите слободи на носителот на нобеловата награда и водач на опозицијата Аунг Сан Кји, за да може да ја одигра својата улога во процесот на национално помирување.