ЕУ и Македонија постигнаа компромис околу реадмисијата | Вести | DW | 12.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

ЕУ и Македонија постигнаа компромис околу реадмисијата

Македонија и Европската Унија постигнале компромис во договорот за реадмисија . Се очекува тој да биде потпишан денеска во Брисел изјави за агенцијата МИА главниот македонски преговарач Антонио Санев. Договорот е дел од процесот за олеснување на визниот режим за македонските граѓани за кој преговорите ќе продолжат попладнево.