ЕУ Грција | Вести | DW | 02.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

ЕУ Грција

*

Европската комисија на Грција и вети помош поради пожарите во износ од трицифрени милионски суми. Претседателот на комисијата Хозе Мануел Барозо при вчерашната посета на кризниот регион изјави дека ЕУ ќе направи се за поддршка на Грција. Точната бројка на финаниската помош ќе биде утврдена следните денови. Стануваше збор за околу 200 милиони евра итна помош и натамошни 400 милиони во октомври.