Ер Катар купува 80 Ербаси А-350 | Вести | DW | 30.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ер Катар купува 80 Ербаси А-350

Катарската авиокомпанија најави купување на 80 авиони од типот Ербас А-350. Договорот вреден 12 милијарди евра, според најавите треба да биде официјализиран за време на посетата на катарскиот премиер Хамад ел Тани на Париз.