Ерупција од кал во швајцарско село | Сите содржини | DW | 09.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Ерупција од кал во швајцарско село

Во Швајцарските Алпи деновиве по поројните дождови еруптираше и надојде опасна лавина од кал која го преплави коритото на локалната река во Шамсон, но за среќа никој не е повреден. Мештаните и минувачите ја снимиле оваа опасна ситуација.

Гледај видео 00:57