1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Nord-Mazedonien Journalist Erol Rizaov
Фотографија: privat

Ерол Ризаов

Ерол Ризаов е новинар и публицист со долгогодишно искуство во журнализмот.

Прескокни го блокот Повеќе написи од Ерол Ризаов

Повеќе написи од Ерол Ризаов

Покажи повеќе написи
Врати се на почетната страница