Ерлер во Белград | Вести | DW | 03.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ерлер во Белград

Државниот секретар во германското министерство за надворешни работи Гернот Ерлер претпланево во Белград на разговорите со српскиот претседател Борис Тадиќ и премиерот Воислав Коштуница го повторил ставот на ЕУ дека предлогот на специјалниот преставник Марти Ахтисари е компромис кој нема соодветна алтернатива. Српската влада останува на ставот дека надгледуваната автономија за покраината е најдоброто решение.